Doslova tropický víkend s teplotami 37-38° C jsme strávili ve slovenské Bači, kde Daisy Diana Bobrava úspěšně absolvovala

 
sobota 23.7.2022
výstava KV a SV DKSR, třída otevřená VD, rozh. R. Killmaier (D)
obrana 48b. (z 50 možných), 1. místo (nejlepší obrana), fig. M.Barlík (SK), rozh. P.Tamáši (SK), kombi soutěž 3.místo
 
neděle 24.7.2022
D ZTP SG1A , rozh. R. Killmaier (D), fig. L.Šilhavý ::: bonitační karta
 
   Daisy Diana Bobrava tímto splňuje všechny podmínky chovnosti pod oběma našimi kluby i pod německým DV.

     Dne 27.11.2021 jsme s Benedictem Bradley Bobrava na zkouškách v ZKO Mlazice úspěšně složili IGP 2 (A 92, B 73, C 83 "a"), celkem 248 b.

     Ačkoliv Benedict tentokrát hodně zlobil nejen na poslušnosti (mj. úplně zapomněl co je to odložení vstoje, ulehnutí na vysílačce...), ale i na obraně, kde jsem málem dostal infarkt, když mi při odchodu na zadní doprovod utekl za figurantem a přišel na hraně disk. až na třetí povel, podařilo se nám nakonec nějak zkouškou IGP 2 "prolézt", nakonec za dobře. Figurant byl Jakub Karbusický a stopu nám parádně šlápl Honza Šnek, rozhodčí byla Jitka Jozová.

 

     Dnes jsme s háravkou Angie Annabell Bobrava v ZKO Praha-Radotín absolvovali opakovanou zkoušku IGP 3 s výsledkem A 80 (bez 1 předmětu, který přešla a zalehla asi o metr dále -7b.) B 93 C 94 "a", dnes celkem 267b.

     Škoda předmětu na stopě a také škoda mojí hrubé chyby, že jsem si nedal opakovat odhoz činky na aportu skokem. Činka se odrazila do strany hodně mimo osu, fena aport hledala, pak přeci jenom našla, ale přinesla bez skoku zpět (-5b.) Celkově jsem s výkonem Angie ale moc spokojený a udělala mi velkou radost.

     Děkuji paní rozhodčí Světlíkové za korektní a citlivé posuzování, šlapači Pavlovi Vaníčkovi za luxusní našlapání stopy, Vojtovi Filipovi za předvedení feny na obraně a velké díky patří všem pořadatelům ze ZKO Radotín, zvláště Erice a Alici Zelinkovým za perfektní organizaci náročných zkoušek (bylo tam i několik FH a 3x IGP3, ZVV2 a já nevím co ještě... Robertovi díky za luxusní kantýnu (gulášovka a sendvič se smaženou šunkou s vejci neměly chybu). Byly to moc pěkné a pohodové zkoušky.

 

Angie Annabell Bobrava (CACIT Všestary 2020)

Angie Annabell Bobrava (CACIT Všestary 2020)

     Dnes jsme si byli s Angie Annabell Bobrava zazávodit na CACTu v Roudnici. Jak se říká, ne každý den je posvícení a dnes se nám bohužel totálně nepovedla stopa. Poslušnost dnes Angie opět odvedla svou standardní, bohužel s velmi drahou hrubou chybou u jindy našeho asi nejlepšího cviku vysílačka, ulehnutí až na 2.povel -6b., takže dnes B 84b., s obranou celkově spokojenost až na chyby u zadního doprovodu, dnes C 89b. Děkuji pořadatelům, rozhodčím ,figurantům a šlapačům za prima závod v příjemném a přátelském ovzduší, díky všem co nám pomáhají a drží palce, za přípravu feny v poslední době na obraně a za spolupráci moc díky figurantům Vaškovi Kunclovi, Vojtovi Filipovi a Kubovi Karbusickému.
Angie Annabell Bobrava - CACT Roudnice 2021 (Podřipský pohár) A 7, B 84, C 89.

 

Angie Annabell Bobrava (CACIT Všestary 2020)
Angie Annabell Bobrava (CACIT Všestary 2020)
Angie Annabell Bobrava (CACIT Všestary 2020)
    
     Dnes Daisy Diana Bobrava úspěšně složila svoji první a pro další kariéru dle zkušebního řádu IGP asi tu nejpodstatnější zkoušku BH (55b.- obstála) a můžeme se tak v dalším výcviku již věnovat i vyšším metám podle tohoto zkušebního řádu.
     Za příjemnou a pohodovou atmosféru v průběhu zkoušek díky panu rozhodčímu K. Nedvědovi a pořadatelské Zko Mlazice, vedoucímu zkoušek Mílovi Řízkovi, Katce za papírování a administrativu a Vaškovi za kantýnu.

 

Daisy Diana BobravaDaisy Diana BobravaDaisy Diana Bobrava
     CACIT Všestary a MČR dobrmanů 2020 byl pro Angie Annabell Bobrava prvním velkým závodem, ve kterém sice vzhledem k nevydařené stopě nedokázala obhájit limit zkoušky IGP3, ale nakonec se nám společně podařilo obsadit celkově "neoficiální" 3. místo v celkovém pořadí MČR dobrmanů výkonem 44,87,79 "a" (210 b.).
Na stopě po počátečních obtížích se silným protivítrem na prvním úseku se jí sice podařilo dojít až ke třetímu lomu, ten ale s větrem v zádech přešla a i když dlouho bojovala, bohužel se jí v daných podmínkách již nepodařilo lom vyhledat.
Na poslušnosti Angie předvedla svůj standardní spolehlivý výkon s drobnými chybami, obrana byla pro mne osobně pocitově celkem dobrá, bohužel s několika většími chybami (2 zástěny v revíru oběhnuty navíc, pouštění po útěku až na druhý povel, ohlédnutí na psovoda po pouštěčce po přepadu na zadním doprovodu, neklid před kontrolákem a ačkoliv kontrolák samotný se poměrně vydařil, počáteční orientace feny na rozhodčího bohužel snížilo hodnocení cviku na uspokojivě, takže především tyto chyby měly velký odraz ve výsledném bodovém ohodnocení obrany .
Pozitivem a zkušeností z takového prvního velkého a náročného závodu feny pro mne je, že závod přesně ukázal chyby a nedostatky, na které se v jednotlivých disciplínách musíme v tréninku více zaměřit, a zároveň mi napověděl více o dalším závodním potencionálu feny.
Za uspořádání, organizaci a hladký průběh tohoto super závodu moc díky pořadatelům, rozhodčím a figurantům, ještě jednou blahopřání všem úspěšným a pevně věřím, že nám žádné nepředvídatelné okolnosti nezabrání, abychom se s Angie tohoto krásného a dnes již tradičního závodu "exotických" a "málopočetných" plemen ve Všestarech mohli zúčastnit i v příštím roce!
Výsledky ke stažení zde

       Dne 9.5.2020 jsme s Benedictem Bradley Bobrava v ZKO Mlazice složili další zkoušku z výkonu, tentokrát obranu podle SPr1 na 98b. Rozhodčí byl p. Karel Nedvěd, figuroval Roman Šonský.

Dnes si háravka Angie Annabell Bobrava po třech týdnech zopakovala zkoušku IGP 3, tentokrát doma v Zko Mlazice. Celkem slušně si poradila se silným nárazovým větrem na stopě a vylepšila si body na obraně, zatímco poslušnost byla tentokrát tedy poněkud rozháranější, než obvykle, ale to už se někdy stává, dnes tedy 80,83,87 celkově 250b. TSB "A". Rozhodčí Jitka Jozová, figuroval Roman Šonský. Terény (osení) vybíral velitel a vedoucí zkoušek Míla Řízek, stopu šlápla Andrea Bendová, všem moc díky za příjemné pohodové zkoušky ! Za hezký fotky ze zkoušek moc díky Zuzce Fialové!

Včera si v ZKO Tuchoraz (Český Brod) u paní rozhodčí Michaely Kuncové složila Angie Annabell Bobrava úspěšně zkoušku IGP 3 na 248b. (85,90,73 "a"). Stopa byla celkově pěkná, s ověřováním prvního lomu a rozejitím od druhého předmětu bohužel až na třetí povel. Už si asi myslela, že má odpracováno... 
Poté již kromě křivého zalehnutí posledního předmětu prakticky bez chyby, s čistými lomy i úseky, kromě toho, že na posledním úseku už fena přiliš na můj vkus začala spěchat. Poslušnost předvedla Angie její standardní stabilní výkon, s drobnými známými chybami zejména na aportech (překusy, ne zcela rovné předsednutí...)
Obrana bez 2. a 5. zástěny (v Tuchorazi je specifický velmi krátký plac, zástěny jsou dost blízko sebe, Angie to tam nemá naběhané...), odvolání až na druhý nebo možná i třetí povel (při prvním povelu předsedla tak metr přede mne), automatické lehnutí před útěkem, velké ztráty u všech dohlídaček (ohlédnutí), dva povely a utržení u zadního doprovodu a přepadu, moc pěkný razantní kontrolák s plným zákusem a malé zaváhání u posledního přepadu, kdy už ho asi nečekala, bo co. Paní rozhodčí vytkla zejména všechny tři dohlídačky (sice bez napadnutí, ale u každé drobné ohlédnutí ihned po pouštěčce a jedno velké uprostřed každého příchodu) a nějaký ten překus. Revír v Tuchorazi je kapitola sama o sobě, není to tam až tak jednoduché pro psy, co tam nemají naběháno, takže zas až tak neřeším. Celkově bych řekl, že fena odvedla přesně to, na co má natrénováno, ostatně při tréninku tak asi 1x za tři týdny, a to ještě kolikrát jen jedno kolo, aby se dostalo i na ostatní, nemůže člověk očekávat zázraky, vždyť naposledy kousala před 14 dny...
Paní rozhodčí bych chtěl poděkovat za sice přísnější, ale kvalitní a férové posouzení, myslím, že těch 85 na obraně by u ní moc dobrmanů asi jen tak nedalo..., pořádající ZKO Tuchoraz velké díky za pohodový a přátelský průběh zkoušek. Tak snad ještě někdy příště to bude snad o chlup lepší...

 

Angie Annabell BobravaAngie Annabell Bobrava

    V sobotu 27.4.2019 jsme v ZKO Mlazice úspěšně složili s Benedictem Bradley Bobrava zkoušku IGP 1 (A 92, B 84, C 87 "a"), dnes celkem 263 b. Rozhodčí byl p. Tišl.

 

14.01.2019 23:58

Zimní závod Mělník 1/2019

Napsal:

    

     V sobotu 12.1.2019 jsme přerušili zimní spánek a jeli jsme si s Angie Annabell Bobrava zazávodit na tradiční mělnický zimní závod do otevřené kategorie IGP 1 (beze stop), kterou se nám podařilo ve vyrovnaném závodě velmi těsně vyhrát. Vždyť prvního a třetího dělily v celkovém součtu pouhé dva body, inu měli jsme tentokrát asi více štěstí než soupeři. Angie zlobila na obraně u střežení figuranta, obtěžovala a dloubala si do rukávu. V zimním období moc netrénujeme, tak jí to ani moc nevyčítám.

     Za pěkný závod v příjemné a přátelské atmosféře děkuji paní rozhodčí Janě Světlíkové, figurantovi Romanovi Šonskému a kolektivu z pořádající ZKO Mělník-Mlazice.

30.04.2018 11:58

Angie Annabell - zkouška IPO 2

Napsal:

 

     Angie Annabell Bobrava 28.4.2018 úspěšně absolvovala zkoušku IPO 2 v ZKO Mělník - Mlazice.

     Dnes jsme měli v Zko Mlazice úspěšný slunečný zkouškový den. Angie Annabell Bobrava úspěšně zdolala IPO 2 a Benedict Bradley Bobrava si složil svojí úplně první zkoušku - BH. Děkuji všem organizátorům z naší domovské ZKO a účastníkům, panu rozhodčímu Pružinovi i figurantovi Davidovi Němcovi za pohodový a hladký průběh zkoušek.

29.04.2018 12:22

Benedict - zkouška BH

Napsal:

 

     Benedict Bradley Bobrava 28.4.2018 úspěšně absolvoval zkoušku BH v ZKO Mělník-Mlazice.

     Dnes jsme měli v Zko Mlazice úspěšný slunečný zkouškový den. Angie Annabell Bobrava úspěšně zdolala IPO 2 a Benedict Bradley Bobrava si složil svojí úplně první zkoušku - BH. Děkuji všem organizátorům z naší domovské ZKO a účastníkům, panu rozhodčímu Pružinovi i figurantovi Davidovi Němcovi za pohodový a hladký průběh zkoušek.

 

     Těsně před Vánoci dne 21.12.2017 přivedla naše Kasey na svět štěňata z vrhu D Bobrava. Tentokrát se nám narodili jeden černý pejsek a jedna černá fenka. Vrh D je opakováním vrhu A (otcem vrhu je dnes již desetiletý Harras). Jediná fenka z vrhu,  Dáša  ( Daisy Diana Bobrava ), jak jsme jí začali hned říkat, samozřejmě, jak jinak, zůstává doma. Kasey je nyní již osm let a vrh D Bobrava byl proto jejím posledním odchovem. Na fotkách Dáša ve věku 2,5 měs. s o dva měsíce starší Kamilou (Camille Cassiopeia Bobrava).

© 2023 Bobrava Dobermann Kennel ::: All Rights Reserved.